Jaka jest odpowiedź chrześcijan na fakt, gdy wydaje się, że diaboliczny geniusz kieruje umysłami niektórych współczesnych projektantów odzieży?

Wydaje się, że diaboliczny geniusz kieruje umysłami niektórych współczesnych projektantów odzieży. Kostiumy dla sportu i zabawy są haniebnie krótkie. Modę projektuje się w ten sposób, aby tworzyć zmysłowość (zmysłowy urok). Leo Narducci mówi, że kobieta, która nosi zaprojektowane przez niego stroje: „jest pewna siebie, myśli o seksie w sposób bardzo otwarty… nie jest zaniepokojona nagością… posiada ciało, i jest tego dobrze świadoma.”

Wyraźnie widać, że ten projektant nie jest nieświadomy efektu, jaki jego moda wywiera na morale społeczeństwa. W rzeczywistości projektanci mówią nam, że to, co kobieta ubiera, jest wyrażeniem moralności i odzwierciedla jej charakter i usposobienie. Gdyby te style i moda wpływały tylko na niewierzących, nie byłoby to bardzo szokujące. Jednakże również chrześcijanie zostali wciągnięci w wir tej tendencji i zaakceptowali pasywny, bądź nijaki stosunek do tego. Niektórzy nawet zaakceptowali to jako normalny sposób na życie. Ja osobiście potępiam ten diabelski trend zmierzający w stronę nagości i liberalnego stosunku wobec odkrywania ciała, jak i to, że wtargnął on do kościoła, który przyjął pasywną postawę względem tego.

Od samego początku, prawdziwy kościół Boży uznawał zasadę, że wierzymy całej Biblii. Słowo Boże również w tym punkcie nie pozostawia nas bez nadania kierunku. Kościół nie może sobie pozwolić na milczenie, gdy szatan atakuje jego szeregi i odziera go z mocy i efektywności.

Słowo Boże zachęca kobiety, aby “zdobiły sie w skromny strój… (który przystoi pobożnym kobietom) w dobre uczynki” (1 Tymoteusza 2,9.10). Tłumacząc inaczej: „Chcę, aby kobiety były skromne i rozsądne gdy chodzi o ubiór, tak, by ubierać się odpowiednio.”

Następujące oświadczenie Tytusa jest dobrym przewodnikiem dla kobiet w kościele, aby kobieta była: „…wstrzemięźliwa i czysta… wydająca dobre świadectwo dla chrześcijańskiej wiary.” (Tytus 2,5, tłumaczenie Wuest’s Expanded Translation).

Nadszedł czas dla prawdziwych chrześcijan, gdziekolwiek żyją, aby w miłości i cierpliwości nadać zdecydowany kierunek i przeciwstawić się temu problemowi. Chrześcijanie muszą odważyć się być innymi, aby zachować prawdziwe poczucie wartości i skromności, aby w przeciwnym razie nie sprawić, że ich świadectwo będzie nieskuteczne a nawet przyniesie wstyd dla sprawy Chrystusa. Jak powiedział apostoł Paweł: „bądź dobrym świadectwem (reklamą) dla chrześcijańskiej wiary.”

Dr Ray H. Hughes – wybitny kaznodzieja, naukowiec, nauczyciel, duszpasterz, rektor uniwersytetu i jedna z najwybitniejszych postaci kościoła zielonoświątkowego w XX wieku. Przez trzy kadencje był prezbiterem naczelnym najstarszego Kościoła Zielonoświątkowego w USA (Church of God).